2012 Landyachtz Switchblade

Nasza ekipa w końcu doczekała się możliwości testowania tegorocznego modelu Switchblade od Landyachtza. Nie ukrywamy, że wiele spodziewaliśmy się po tym decku, ale spełnił on nasze oczekiwania w 100 a nawet 110%.

 

 

 

 

 

 

 

Jest to bardzo uniwersalny deck, który możemy zamontować zarówno w systemie drop i top, z wheelbasem pozwalającym na używanie jej do praktycznie każdej longboardowej dyscypliny.

Platforma deski jest obniżona o około 3 cm przez co jest ona bardzo stabilna nawet przy większych prędkościach, a duży concave sprawia wrażenie jakby nasze stopy były do niej przyklejone.

 

 

 

 

 

 

 

 

W zestawie posiada ona 50 stopniowe traki Bear Grizzly montowane w systemie drop-through.
Posiadają one bardzo dobre gumki, które dają poczucie bardziej progresywnego skrętu (im większe wygięcie deski podczas skrętu, tym większy opór ona stawia).
Niewiele tracków posiada bushingsy, które tak świetnie i szybko odbijają przywracając longa do pozycji centralnej.

Koła, które oferuje Landyachtz w tym zestawie to Zombie Hawgs. Mają one otwarty rdzeń, który maksymalizuje ślizg kół freeridowych o większej średnicy, używanych zazwyczaj w deskach z obniżonymi platformami.
Jeśli chcesz używać Switchblade'a do slide'ów, Zombie Hawgs to naprawdę świetny wybór.

Do freeridów takich jak Switchblade, polecamy zamontowanie bardziej precyzyjnych spacerów niż wydawanie kasy na drogie łożyska. Dobre łożyska są fajne, ale odpowiedniej wielkości spacery, które nie zdeformują się podczas robienia slide'ów są dużo bardziej istotne.  

Switchblade jest naprawdę super deską do freeride'u, która możesz zmontować dokładnie pod siebie i pozwoli Ci na wiele kilometrów jazdy i slide'ów.

Share to FacebookShare to TwitterShare to MySpaceStumble ItShare to RedditShare to Delicious