APEX 37

W 2011 roku firma Original Skateboards ogłosiła, że wpuszcza na rynek nowego APEXA 37 z karbonowym usztywnieniem. Jak twierdzili właściciele „deska ta powstała jako odzwierciedlenie tego, w jakim kierunku zmierza longboardingu”.

Rok 2011 już za nami, a my mieliśmy możliwość przetestować APEX’A, by sprawdzić, czy rzeczywiście jest taki doskonały.

37-ka jest niezwykle cienką deska, która powstała z połączenia 3 warstw chudziutkiej sklejki oraz całej masy laminatu. Jest to chyba najcieńsza deska dostępna obecnie na rynku, a przy tym piekielnie wytrzymała.

Cztery warstwy laminatu w naszej opinii dają doskonały, zrównoważony flex nawet u osób cięższych.

Testowaliśmy tą deskę na trakach Original S8 i kołach ABEC11 Flashbacks.
Całość spisuje się nadzwyczaj dobrze w jeździe miejskiej i trikach, jednak na szybsze zjazdy polecamy raczej inne traki, lub wymianę sprężyn ze standardowych na zjazdowe.

Nose i tail dosyć dobrze wystają, choć w naszym przekonaniu powinny być podwinięte ku górze.
Ponoć w najbliższym czasie ukazać się ma APEX z podwójnym kickiem.

Byliśmy nieco zaskoczeni jak dostaliśmy blat z nienaklejonym gripem. Przeszukaliśmy net i podobno właśnie tak deska ta dojeżdża do klientów, rozłożona i można ją sobie samemu poskręcać.

Co do samego gripu, jest laserowo cięty i dostępny w kawałkach. Wszystkie kawałki pasują do siebie jak układanka, lecz 2 ostatnie na obu końcach deski trzeba sobie samemu przyciąć. Nadmiar jest dość spory.

Może to być problematyczne dla osób nieobeznanych w temacie cięcia gripa, lecz jest wiele poradników gdzie krok po kroku opisane jest jak to roić.

Ogólnie deska zasługuje na duży plus za właściwości jezdne oraz wykonanie. Jest naprawdę elegancka i jedyne, co byśmy zmienili to jej cena. Jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem takiej deski i właśnie ona go nie odstrasza, gorąco polecamy.
 

Z niecierpliwością czekamy na APEX'a z podwójnym kickiem.

 

Zobaczcie film o APEX 37 ze Scotem z Original Skateboards.

 

 

TkgLFrtvwJU

Share to FacebookShare to TwitterShare to MySpaceStumble ItShare to RedditShare to Delicious