BomBBoards NANO 2012

Mieliśmy okazję testować tegoroczny model Nano od BB i postanowiliśmy podzielić się z wami naszymi wrażeniami i opiniami o tej desce. Wszyscy u nas w redakcji mieli okazję ją wypróbować zarówno damska jak i męska część.

Design:
NANO ma nowoczesny i bardzo praktyczny design. Doskonała grafika białego koliberka na niebieskim tle została wykonana metodą sitodruku, więc możecie być pewni, że będzie praktycznie wieczna i nigdy się nie zmaże. Longboard posiada praktyczny kicktail, dzięki któremu bez najmniejszego problemu podbijesz deskę na przejściu dla pieszych, lub zrobisz efektowne olie przy zjeździe z krawężnika.

Blat został bardzo zmyślnie wyprofilowany, dzięki czemu ma się bardzo dobrą kontrolę podczas cruzingu oraz slidów. W miejscach, gdzie się stoi są swego rodzaju „kieszenie” , które doskonale lokują stopy podczas slidów i stand-up slidów.
Przednie traki mocowane są na wedge’u, dzięki czemu zyskuje ona dodatkową skrętność i jest nieco obniżona.

Tylnie traki zamocowane zostały w taki sposób, by zmaksymalizować pop z kicktaila.

Jazda:
Na longboardzie BomBBoards NaNo jeździ się prosto i intuicyjnie. Deska daje poczucie płynięcia po asfalcie, a w szczególności dobrze spisuje się na setupie jaki objeżdżaliśmy: Traki Paris 180, Koła ABEC 11 BIG ZIGS 78a, Gumbals 78a.

Naszym zdaniem jest to idealny miejski criuser: nie za długa i nie za krótka, dzięki czemu można robić na niej naprawdę ciasne skręty, bez obawy, że zabraknie nam miejsca na nogi.

Wspomniany wcześniej kick tail również mocno ułatwia sprawę na mieście, gdzie często trzeba wrzucić deskę pod krawężnik lub po prostu podbić ją na światłach.

Pomaga również w robieniu trików i dla wszystkich siedzących w temacie olie, 180’ka lub Manual nie będzie problemem.

Osprzęt
Jak już nas przyzwyczaił producent, dechy BB dostępne są na osprzęcie najwyższej klasy.
Koła ABEC11 i traki Paris Trucks w cenie kompletu 715pln to naprawdę rarytas.

Jest to naprawdę imponująca kombinacja, ponieważ lepszego osprzętu niż ten chyba nie ma.

 

 

Ogólnie rzecz biorąc BomBBoards NANO to kawał dobrej dechy, na doskonałym osprzęcie, za dobrą kasę, który spokojnie podpasuje zarówno wszystkim mniejszym, jak i większym riderom. Jest to na pewno numer 1, jeżeli poszukujecie desek na miasto w rozsądnej cenie.
 

BomBBoards NANO parkowy cruzing

Share to FacebookShare to TwitterShare to MySpaceStumble ItShare to RedditShare to Delicious