BomBBoards Tricky

Przez ostatnie trzy tygodnie, mięliśmy w redakcji przyjemność testować jeden z nowych modeli longów BomBBoards - BomBBoards TRICKY.

Deskę sprawdzaliśmy pod różnym kątem i jesteśmy naprawdę mile zaskoczeni. Tricky to niesłychanie uniwersalny Longboard.

Tricky jest bardzo dobrze zaprojektowana. Jest to ten sam obrys co Tricky z roku 2011 (107 cm długości, 24cm szerokości i wheelbase 90cm), ale w 2012 BomBBoards zupełnie zmieniło gięcie deski.

Platforma jest nieco obniżona, dzięki czemu deska jest niezwykle stabilna i wygodna. Jazda na dłuższe odległości nie jest uciążliwa, także śmiało można zabrać Tricky na miejskie bujanie się po chodniku lub dojazdy a punktu A do punktu B.

Obniżenie wpływa również doskonale na kontrolę i przy szybszych zjazdach czujesz się bardzo stabilnie i pewnie, a głęboki concave dodatkowo lokuje stopy tak, że ma się wrażenie jakby siedziały w „kieszeniach”.

Bombboards Tricky nadaje się właściwie do każdego rodzaju jazdy, od cruzingu, pushu, curvingu, slidów po ostrzejsze zjazdy. Jedynie na typowy downhill polecamy coś totalnie pozbawionego flexu, który w testowanym modelu jest medium.

Tricky ślizga się naprawdę fachowo. Naklejony na blat, gruboziarnisty Gator grip i wspomniany już concave lokują stopy głęboko w desce, także wszystkie slidy, stand slidy i power slidy są na niej bajecznie proste.

Dodatkowym atutem tej deski są dwa długie kicktaile. Nie przeszkadzają one zupełnie w zwykłej jeździe, lecz gdy zapragniesz ciosania tricków to dzięki kicktailom przyjdą Ci one z łatwością. Nawet osoby, które niedawno zaczęły przygodę z longboardingiem, będą swobodnie próbowały manuali shovitów, czy też nawet prostych Olie.

Niebanalnym faktem jest też oferowany z deską osprzęt. BomBBoards oferuje części najlepszych producentów: traki Randal czy Paris, koła ABEC11 to najlepsze dostępne na rynku podzespoły, z którymi Tricky doskonale współgra.

Nasza opinia o Tricky jest taka, że jest to świetny blat, który dużo wytrzyma i szybko się nie znudzi. Duża piątka dla Bombboards!

Więcej info:
http://bombboards.pl/sklep/komplety/tricky

 

HaZwkbn7c-0

Share to FacebookShare to TwitterShare to MySpaceStumble ItShare to RedditShare to Delicious