Bustin Ibach 40'

Ostatnio mieliśmy okazje testować zjazdowy model od Bustin Boards – Bustin Ibach.
Na szczęście pogoda dopisała i poniżej krótki opis tej deski.

Bustin Ibach to deck typowo fr/dh. Deska ma kształt twin i posiada niewielki drop, który w połączeniu z flexem, a właściwie jego brakiem, sprawia, że całość jest jest niesamowicie stabilna.
Jest dużo twardsza niż inne deski Bustin, więc jak lubicie choć trochę flexu, sugerujemy wybranie chociażby Bustin Robot.
Concave jest odczuwalny, ale nie przeszkadza, także jak wybierzecie się na dłuższy push to nie musicie się martwić, że zdrętwieje wam stopa.

Deck jest ładnie wytaliowany, co ułatwia robienie early grabów oraz daje lepszy komfort podczas foot braków. Całość (Randal 42* ABEC freerides) nawet przy większych prędkościach 40+ bardzo dobrze się spisuje.  Nie buja, doskonale reaguje na skręty i naprawdę przyzwoicie się ślizga, choć to  akurat zasługa kół.

Co naprawdę się nam spodobało to wcięcie poprowadzony przez boczne krawędzie, przykryte dodatkowo gripem. Dzięki nim noga przy stand-upach trzyma się jak przyklejona. Nie musisz się bać, że wyjedzie ci z deski. Rail ten naprawdę poprawia czucie krawędzi jak już wchodzisz w ślizg.
I choć podczas jazdy spisuje się to doskonale, to podczas noszenia deski można nieźle sobie pociąć palce.

Niezaprzeczalnym minusem tej deski są zbyt małe kick taile. Według nas mogłyby być choć trochę dłuższe. Co prawda nie jest tak, że trak zamocowany jest na samym końcu i nie da się zrobić shovita, czy po prostu podbić deski na przejściu dla pieszych, lecz ekstra centymetry by się przydały.

Jeżeli szukasz longboarda do slidów i szybszych zjazdów to na pewno Bustin Ibach będzie odpowiedni.

Specyfikacja:
Długość: 102cm
Szerokość: 24,5cm
Wheelbase: 87cm

 

Więcej o Ibach 40':

http://www.bustinboards.com/v/bustin_longboards_nyc_ibach_longboard.asp

Share to FacebookShare to TwitterShare to MySpaceStumble ItShare to RedditShare to Delicious