EveryBoard Festival - takiej imprezy jeszce nie było!!!

 

 

Takiej imprezy jeszce nie było. Moc wszystkich desek w jednym miejscu.

Koniecznie przybywajcie, bez wzgledu na wiek.

Info od organizatorów:

 

EveryBoard Festival

Memorial Jakuba "Futka" Futerhendlera
Karpacz 20 - 22 kwietnia 2012

     W głowach dwóch przyjaciół, Jakuba i Wojtka, pasjonatów sportów „deskowych”, pojawił się pomysł zorganizowania festiwalu, który zgromadziłby wszystkich miłośników wszelkiego rodzaju desek.
22 kwietnia 2011 roku Jakub „Futek” Futerhendler zginął w tragicznym wypadku mając zaledwie 20 lat.

Futek był osobą o nieposkromionej energii i zaraźliwym optymizmie. Kochał sport, czerpał z niego garściami oraz zarażał innych swoją pasją. Był instruktorem snowboardu i studentem architektury Politechniki Wrocławskiej. A co najważniejsze był najlepszym synem, bratem, wnukiem, kuzynem i przyjacielem. Po śmierci Futka, jego przyjaciele i rodzina postanowili zrealizować jego pomysł i marzenie, a tym samym uczcić jego pamięć.

     Będzie to pierwsza tego typu impreza w Europie a może i na świecie. Chcemy by ten festiwal był coroczną imprezą cykliczną, gromadzącą wszystkie sporty “deskowe” w jednym miejscu. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta w Karpaczu, mamy możliwość zorganizowania imprezy typu “whole city event” oraz będziemy się starać zaangażować pobliskie resorty sportowe z Czech i Niemiec, oraz zaprosić gości także z Francji, USA, Austrii i innych państw, podwyższając rangę imprezy do wydarzenia międzynarodowego.
     Na naszym festiwalu będziemy prezentowali ok. 20 dyscyplin związanych z deskami, zawody odbędą się między innymi na ulicach Karpacza, na stadionie, na budowanym specjanie na Festival torze Skimboardowym 
i Wakeboardowym, rynnie wodnej i rampie do skateboardu itd. Pokazy skoków snowboardowych odbędą się na zbudowanej skoczni ze śniegiem, obok stok z piaskiem, skoki z deską ze spadochronem, a nawet transmisja z Afryki przedstawiająca jazdę na deskach po ogromnych wydmach.
     Nikt jeszcze nie zgromadził tylu dyscyplin w jednym miejscu, wykorzystując wszystkie walory i siły natury, czasem sprzeczne ze sobą (woda i śnieg, wydmy i góry, niebo i ziemia). W imprezie wezmą udział najlepsi polscy przedstawiciele wszystkich dyscyplin “deskowych”, olimpijczycy, mistrzowie świata i Europy, sportowcy oraz amatorzy. Wiele z dyscyplin będzie oficjalnie prezentowana szerszej publiczności po raz pierwszy, więc możemy się spodziewać pierwszych Mistrzostw Polski we Freebordzie, Pucharu Polski w Mountainboardingu i innych. Imprezy towarzyszące sprawią, że będzie to święto sportów ekstremalnych oraz kultury z tymi sportami związanej.
     Bardzo ważne jest dla nas, aby poza imprezą sportowo-rozrywkową EveryBoard Festival miał również walory edukacyjne i ważną misję do przekazania czyli:
BEZPIECZEŃSTWO W SPORTACH EKSTRMALNYCH

     Dlatego zorganizujemy szereg spotkań i wykładów z przedstawicielami GOPR, WOPR, trenerami sportów ekstremalnych, przedstawicielami firm ubezpieczeniowych oraz z osobami, które uległy wypadkom i chcą się podzielić swoimi doświadczeniami. PRAWDOPODOBNIE BĘDZIE TO PIERWSZY TEGO TYPU FESTIWAL NA ŚWIECIE!

     Główny organizator posiada doświadczenia w organizacji imprez masowych, przez co postaramy się zapewnić najwyższy poziom festiwalu.

  • Robert Futerhendler - Ojciec Jakuba „Futka” Futerhendler, architekt, snowboardzista i surfingowiec, pomysłodawca i organizator Karkonoskiego Festiwalu Światła w Jeleniej Górze - Cieplicach, w ostatniej IV edycji - styczeń 2012 uczestniczyło 35 000 osób. www.kfs24.pl

Organizatorzy:

  • Urząd Miasta w Karpaczu popierający młodych ludzi z ekstremalnymi pasjami,
  • Rodzina i przyjaciele "Futka"

Więcej info :

http://www.everyboardfest.pl/

Share to FacebookShare to TwitterShare to MySpaceStumble ItShare to RedditShare to Delicious