Gravity Drop Curve 41”

Jeden z naszych czytelników udostępnił nam do testów deskę Gravity Drop Curve 41”
Mieliśmy ją przez cały tydzień i sprawdzaliśmy od wyglądu, konstrukcję po samą jazdę.
Poniżej kilka słów o tej desce.

Gravity Drop Curve to kawał solidnej dechy. W momencie gdy bierze się ją do ręki, od razu czuć, że jest w stanie wytrzymać naprawdę sporo. Wcale nie jest przy tym masywna, ciężka i gruba.

Cała konstrukcja to połączenie klonu kanadyjskiego oraz bambusowego rdzenia, przy czym wszystko klejone jest laminatem. Musimy przyznać, że taka kombinacja sprawdza się naprawdę dobrze, dzięki czemu longboard jest naprawdę wszechstronny.  Montowany jest w systemie drop through, dzięki czemu deska jest dość nisko przy ziemi i można ją swobodnie zabrać na cruzing po mieście i dłuższe odpychanie. 104 cm długości i 24 cm szerokości to solidna baza, jeżeli poszukujesz deski do cross-stepingu lub dancingu. Dostaliśmy deskę na Randalach 180mm oraz pomarańczowych kolach Gravity hi Grade. Taki set bardzo płynnie się ślizgał.

Musimy przyznać, że duże wrażenie zrobiły na nas same koła, o których wcześniej niewiele słyszeliśmy. Posiadają one bardzo dobry kompromis, między twardością, przyczepnością oraz kulturą jazdy. Jedne z lepszych kół na jakich jeździliśmy.
Wracając do deski. Drop Curve ma bardzo ładną wielokolorową grafikę robioną sitodrukiem, dzięki czemu będzie praktycznie niezniszczalna. Od góry jest laserowo cięty grip tape doskonale dopasowany do loga Gravity.

Deska wygląda schludnie i elegancko. Ale jak Jeździ?
No właśnie i tu jednomyślnie stwierdziliśmy- doskonale. Bardzo dobrze i intuicyjnie się na niej skręca. Flex jest odczuwalny ale nie przeszkadza, gdyż daje o sobie znać dopiero jak mocniej przyciśniemy. Dzięki temu decha nadaje się również na szybsze, freeridowe zjazdy.
Nie polecamy jej na ostry downhill, lecz i do tego nie była zaprojektowana. Na prędkości powyżej 50km/h polecamy raczej deski typowo zjazdowe totalnie bez flexu.
Jest to typowy deck all around i jeżeli szukacie pierwszej lub nawet kolejnej deski to Drop Curve daje doskonałe połączenie jakości i ceny.

Więcej o longboardach Gravity:
http://www.gravityboard.com/

PfSrbtT8E1w

Share to FacebookShare to TwitterShare to MySpaceStumble ItShare to RedditShare to Delicious