Landyachtz Tomahawk 40'

Jakiś czas temu dostaliśmy do testów longa Landyachtz Tomahawk. HI 5!
 

Design:
Pierwsze, co się rzuca w oczy to niesamowita grafika wykonana przez Andreas Preis’a.

Brązowo-szatra sowa na bordowym tle wygląda naprawdę niesamowicie. Decha jest doskonale wykończona, także pod względem estetyki nie ma się zupełnie do czego przyczepić.
 

 

Konstrukcja i jazda:

Landyachtz dość długo się wstrzymywał z wypuszczeniem tej deski, tłumacząc, że nie chce wypuścić nic, co nie będzie perfekcyjne.

Firma miała od zawsze w swojej ofercie Longboardy montowane w topie, dropie, twiny, lecz do tej pory nie było symetrycznego twina z mokro dropem i obustronnym kickerem.

Zazwyczaj w deskach typu drop platforma jest nieco krótsza, ze względu na wygięcie decku.

Niektórym to pasuje, inni tego nie znoszą, lecz ci, co cenią sobie „dropy” uwielbiają je nie za to, że maja krótką platformę, lecz za obniżony środek ciężkości i możliwość ulokowania stopy podczas slidów.

Tomahawk łączy w sobie wszystkie te cechy. Ma niewielki drop, doskonale lokujący stopy, a jego platforma jest wystarczająco długa i szeroka, wiec możecie być pewni, że nie zabraknie wam miejsca nawet na niewielki dancing.

Wspomniany już microdrop został perfekcyjnie dopasowany, dzięki czemu deska jest niejako hybrydą modeli drop i top. Podczas zwykłej jazdy, czujesz się jakbyś jeździł na desce top ze wszystkimi zaletami typu lepsza kontrola i czucie deski oraz łatwiejsze skręcanie, lecz jeżeli zamarzą ci się szybsze zjazdy, deska będzie stabilna i pozwoli się łatwo kontrolować.

W testowanych do tej pory deskach, nie spotkaliśmy się jeszcze z takim połączeniem.

Niewielkie kicki po obu stronach  na pewno spodobają się wszystkim tym, co lubią swoją deską ze względu na możliwość robienia flipów, shovitów, G-Turnów i innych ewolucji. Na Tomachawk’u zrobicie to wszystko bez problemu, nie wysilając się zbytnio.

Ogólnie rzecz biorąc Landyachtz Tomahawk to decha zarówno dla osób, które maja sprecyzowane potrzeby (freeride, freestyle, crusing), oraz dla wszystkich szukających swojego stylu jazdy.
Dechy landyachtz dostępne na www.longboardy.pl

Jeśli szukasz deske landyachtz w Polsce lub Landyachtz Warszawa zobacz tu https://www.longboardy.pl/Landyachtz-Warszawa-blog-pol-1552906464.html
 

0CfKlsfQlSQ

Share to FacebookShare to TwitterShare to MySpaceStumble ItShare to RedditShare to Delicious