Stowarzyszenie Sportów Extremalnych HONTAS

 

Rok temu w Gdańsku powstało pierwsze w Polsce stowarzyszenie sportów ekstremalnych o nazwie HONTAS.

Głównymi celami stowarzyszenia jest wspieranie oraz organizowanie na Pomorzu, a docelowo w całej Polsce imprez grawitacyjnych, do których zalicza się między innymi longboardingu, bmx, skate czy MTB.

 

 

Poprosiliśmy jednego z założycieli Mateusza Chodnikiewicza o krótki artykuł odnośnie tego, czego stowarzyszenie już dokonało, jakie ma główne cele, oraz założenia na nadchodzący sezon.

 

Musimy przyznać, ze rozmiar artykułu pozytywnie nas zaskoczył.

Pozdrawiamy Mateusza, a wam życzymy miłej lektury

Piona!

S.S.E. Hontas powstało z inicjatywy grupy młodych i aktywnych osób, których połączyły wspólne zainteresowania sportami ekstremalnymi, walka z monotonią dnia codziennego i chęć zrobienia czegoś dla swojego otoczenia. Większość członków wywodzi się z Trójmiasta, które dzięki swojemu położeniu i ukształtowaniu terenu daje ogromne możliwości do uprawiania i rozwijania swoich umiejętności w rozmaitych dyscyplinach sportowych.

Nasze działania są skierowane do wszystkich osób, otwartych na nowe i obecne dziedziny sportów grawitacyjnych.  

Wyznaczone cele skupiają się na organizowaniu imprez i wydarzeń o charakterze sportowym oraz wyszukiwaniu i zagospodarowywaniu nowych miejsc do uprawiania danych dyscyplin. Obejmuje również promocję wszelkich sklepów, serwisów i innych organizacji działających na rzecz szeroko pojętego sportu.

Dołączcie do nas, zaraźcie się naszym entuzjazmem i pamiętajcie, to SPORT KSZTAŁTUJE CHARAKTER.

Portfolio

W tym dziale znajdą Państwo informacje o naszych dotychczasowych osiągnięciach oraz listę firm i sponsorów, z którymi dotychczas współpracowaliśmy.

Grawitacyjny DKF – edycja I i II

Grawitacyjny DKF jest to inicjatywa mająca na celu promowanie wśród młodzieży szeroko pojętego sportu poprzez cykliczne przeglądy filmów sportowych połączonych z mini zawodami, pokazami sprzętów oraz promocją producentów, sklepów, serwisów oraz innych organizacji przyczyniających się do szerzenia zajawki. Impreza odbywa się 6 razy w roku, co dwa miesiące zaczynając od lutego.

 

 

Dotychczasowe edycje Grawitacyjnego DKF’u odbyły się w Gdańskim pubie LOFT. Obie edycje przebiegały w luźnej i spokojnej atmosferze. Prócz projekcji filmów sportowych przygotowaliśmy dla uczestników wydarzenia konkursy z nagrodami, prezentację kilku trójmiejskich producentów sprzętów sportowych oraz wystawę desek longboardowych, snowboardowych i skateboardowych pomalowanych przez trójmiejskich artystów.

Duża frekwencja na obu edycjach pozytywnie nas zaskoczyła i pokazała, że tego typu wydarzenia są potrzebne i znajdują swoich odbiorców. Więcej zdjęć z wydarzenia mogą Państwo zobaczyć na stronie www.hontas.pl w dziale Wydarzenia.

Longboard Piknik 2011

Longboard Piknik jest imprezą cykliczną odbywającą się w Sierpniu każdego roku na terenie Sopotu przy ul. Reja w zaciszu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ideą Longboard Pikniku jest promowanie longboardingu oraz spędzenie czasu w pozytywnej atmosferze pikniku. W zawodach może wziąć udział każdy kto posiada longboard oraz komplet ochraniaczy.

W pierwszej edycji wzięło udział 70 zawodników z całej Polski. Dzięki pozytywnej atmosferze, doskonałej lokalizacji i wysokiemu poziomowi umiejętności reprezentowanych przez zawodników uważamy, iż udało się uchwycić wszystkie najważniejsze aspekty LONGBOARDINGU.

Więcej zdjęć oraz film promocyjny z wydarzenia mogą Państwo zobaczyć na stronie www.hontas.pl w dziale Wydarzenia lub też na vimeo.com/41255530.

Współpraca – lista firm i sponsorów

Bombboards - gdański producent desek longboardowych, wspiera HONTAS przy organizacji imprez longboardowych

LOCO Sp z o.o. - DeskiDance - trójmiejskie biuro podróży organizujące wyjazdy zimowe, wspiera HONTAS przy organizacji różnych imprez i wydarzeń sportowych

Epicentrum - sklep i serwis sprzętu sportowego, wspiera HONTAS przy organizacji imprez i wydarzeń sportowych

GoLongboard - sklep internetowy oferujący pełen asortyment sprzętu logboardowego, wspiera HONTAS przy organizacji imprez longboardowych

Grimpado - gdańska ścianka wspinaczkowo-bulderingowa, wspiera HONTAS przy organizacji Grawitacyjnych DKF'ów

HandRail - sportowy portal społecznościowy, promocja wydarzeń organizowanych przez HONTAS

HOAX - producent desek longboardowych, wspiera HONTAS przy organizacji imprez longboardowych
LOBO - gdański producent kółek longboardowych, wspiera HONTAS przy organizacji imprez longboardowych oraz wyposaża nasz team w kółka

Longboardy.pl - sklep internetowy oferujący pełen asortyment sprzętu logboardowego, wspiera HONTAS przy organizacji imprez longboardowych

Trójmiasto.pl - portal informacyjny, objął oficjalny patronat medialny nad Grawitacyjnym DKF'em

Planowane Projekty

W chwili obecnej pracujemy nad kilkoma projektami związanymi z rozwojem trójmiejskiej sceny sportów grawitacyjnych.

S.S.E. HONTAS jest organizacją non-profit, dlatego też kierujemy zapytania o możliwość wsparcia finansowego lub materialnego do potencjalnych sponsorów, którym podobnie jak nam zależy na rozwoju pasji polskiej młodzieży.

Podstawą realizacji każdego z projektów są zawsze sygnały ze środowisk danego sportu. W głównym stopniu dotyczą kwesti braku miejsc i sprzętu umożliwiających rozwój swoich umiejętności w danej dziedzinie, pomysłów na organizację wydarzeń sportowych jak i współpracy z innymi organizacjami.

Ze względu na fakt, iż wszystkie projekty są nadzorowane lub realizowane bezpośrednio przez członków stowarzyszenia jesteśmy w stałym kontakcie z ich odbiorcami.  

Polscy młodzi zawodnicy mają bardzo duże predyspozycje i umiejętności do uprawiania sportów ekstremalnych. Jednak ze względu na brak środków finansowych oraz wyspecjalizowanych miejsc i sprzętu do trenowania nie mogą się dalej rozwijać.

Chcielibyśmy to zmienić i liczymy na Państwa wsparcie.

Aktualnie realizowane projekty:

a)    Freedom Skatepark Gdańsk
b)    HONTAS Bike Park
c)    Smolna Bike Park i Smolna Grill Contest
d)    Grawitacyjny DKF – kolejne edycje
e)    Longboard Piknik 2012
f)    Wyjazd na zawody KNK

Freedom Skatepark Gdańsk

S.S.E. HONTAS wspólnie ze Stowarzyszeniem Animacji Skateboardingu (www.deskorolka.org) realizuje projekt modernizacji funkcjonującego od 2009 roku krytego skateparku w hali, na terenach postoczniowych w Gdańsku.

W chwili obecnej znaczną część skateparku zajmują drewniane przeszkody a od 2012 roku możemy korzystać z pierwszego na Pomorzu betonowego bowla (ok. 36 m2).

Planowana modernizacja zakłada całkowitą zmianę dotychczasowego rozmieszczenia przeszkód w celu wykorzystania pełnych możliwości obiektu. Nowa koncepcja zakłada wykonanie betonowych przeszkód na 100 m2 powierzchni oraz dostosowanie do nich drewnianych przeszkód.

W związku z powyższym poszukujemy sponsora strategicznego, który byłby zainteresowany objęciem patronatu nad całym obiektem oraz sponsorów częściowych.

HONTAS Bikepark

W porozumieniu z Miastem Gdańsk postanowiliśmy wykorzystać teren starej Żwirowni przy ul. Otomińskiej w Kiełpinie pod budowę parku kolarstwa wyczynowego (FR, FS, Northshore, MTB i BMX).

W porozumieniu z trójmiejskimi grupami rowerowymi takimi jak GDFR (obecnie freestajnia.pl) postanowiliśmy sformalizować kwestię użytkowania tego terenu z Urzędem Miasta Gdańska.  Ma być to miejsce gdzie każdy zapalony rowerzysta będzie mógł rozwijać swoje umiejętności w grawitacyjnych odłamach kolarstwa górskiego. Przeszkody wymagające od rowerzystów przygotowania technicznego o różnym stopniu zaawansowania.

Założenia i koncepcja:
    Przeszkody Freeride'owe o różnym stopniu trudności i zróżnicowanej formie - drewniane mostki, ziemne usypy, przeskoki nad urwiskami itp.
    Dirt Park - rytm ziemnych skoczni służących do wykonywania ewolucji na rowerach MTB oraz BMX,
    SlopeStyle Line - będzie to "flagowa" linia "Hontas Bike Park", przeznaczona dla najbardziej doświadczonych. Linia będzie składała się z mostków, platform oraz ziemnych nasypów (około dziesięciu przeszkód w jednej linii). W przyszłości na tej linii będziemy rozgrywać zawody,
    Rytm skoczni dla początkujących i średnio-zaawansowanych,
    Zagospodarowanie części terenu pod trasy northshore wykorzystując naturalne cechy terenu. Na trasasie znajdą się drewniane konstrukcje typu mostki, drabinki, huśtawki oraz linia rytmicznych hop,
     Planowane jest ogrodzenie całości terenu bikeparku,
    Organizacja zawodów i wydarzeń rowerowych.

W związku z powyższym poszukujemy sponsora strategicznego, który byłby zainteresowany objęciem patronatu nad całym bikeparkiem oraz sponsorów częściowych.

Smolna Bikepark i Smolna Grill Contest

Wspólnie z Stowarzyszeniem Freestajnia postanowiliśmy reaktywować zawody Smolna Grill Contest. Bike Park Smolna w Sopocie jest jednym z najlepszych obiektów tego typu w Trójmieście. Łączy w sobie zarówno funkcje dirtparku jak również trasy przygotowanej do uprawiania typowego Down Hillu.

Dotychczas organizowane zawody cieszyły się sporym uznaniem  w całej Polsce. Położona na najwyższym wzniesieniu w Sopocie, trasa Rollercoaster ma niecałe 1000 metrów. W dół zjeżdża się wąską, poprzecinaną korzeniami, wyboistą ścieżką między drzewami.

Naszym celem jest nie tylko reaktywacja zawodów ale również wyniesienie ich na wyższy poziom w związku z czym poszukujemy sponsorów nagród na kolejne edycje Smolna Grill Contest oraz firm i instytucji chętnych wesprzeć finansowo lub organizacyjnie realizację tego wydarzenia.

W ramach współpracy oferujemy:
-    w przypadku objęcia patronatu nad całym bikeparkiem w nazwie skateparku pojawi się również nazwa sponsora, reklamy na obiekcie oraz stronie internetowej S.S.E. HONTS
-    w przypadku sponsoringu częścowego będzie się to wiązało z umieszczeniem logotypów na przeszkodach oraz stronie internetowej S.S.E. HONTS.
-    informacje o sponsorach zostaną umieszczone w materiałach prasowych i promocyjnych.

Dodatkowo każdy sponsor, który zdecyduje się na współpracę przy realizacji tego przedsięwzięcia zostanie wymieniony podczas wszystkich imprez i zawodów odbywających się na terenie bikeparku.

Grawitacyjny DKF – kolejne edycje

Grawitacyjny DKF jest to inicjatywa mająca na celu promowanie wśród młodzieży szeroko pojętego sportu poprzez cykliczne przeglądy filmów sportowych połączonych z mini zawodami, pokazami sprzętów oraz promocją producentów, sklepów, serwisów oraz innych organizacji przyczyniających się do szerzenia zajawki. Impreza odbywa się 6 razy w roku, co dwa miesiące zaczynając od lutego.

Kolejne edycje III (08.06.2012 r.) i IV (Sierpień) odbędą się przy okazji organizowanych przez S.S.E. Hontas Alej-Dżem II (III Edycja), Lomgboard Piknik 2012 oraz Smolna Grill Contest 2012 (IV Edycja).

Poszukujemy zarówno sponsorów nagród na kolejne edycje jak również firm, które chciałyby zaprezentować swoją działalność w trakcie przeglądu filmów lub wesprzeć stowarzyszenie przy organizacji zawodów realizowanych w ramach Grawitacyjnych DKF‘ów

Longboard Piknik 2012

Longboard Piknik jest imprezą cykliczną odbywającą się w Sierpniu każdego roku na terenie Sopotu przy ul. Reja w zaciszu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ideą Longboard Pikniku jest promowanie longboardingu oraz spędzenie czasu w pozytywnej atmosferze pikniku. W zawodach może wziąć udział każdy kto posiada longboard oraz komplet ochraniaczy.

Poszukujemy sponsorów nagród na kolejne edycje Longboard Pikniku oraz firm i instytucji chętnych wesprzeć finansowo lub organizacyjnie realizację Longboard Pikniku.

Informacje o sponsorach zostaną umieszczone w materiałach prasowych i promocyjnych. Dodatkowo każdy sponsor, który zdecyduje się na współpracę przy realizacji tego przedsięwzięcia zostanie umieszczony na stronie internetowej S.S.E. HONTAS.

Wyjazd na zawody KNK

Wspólnie z firmą Lobo Wheels poszukujemy sponsorów na sfinansowanie wyjazdów naszej drużyny longboardowej na organizowane w Polsce i za granicą zawody longboardowe.

W tym sezonie zamierzamy brać udział w imprezach krajowych – najbliższa z nich to  Longboard Doping 14 lipca 2012 w Warszawie, Longboard Piknik 11-12 Sieprnia Trójmiasto (organizowana przez nasze Stowarzyszenie www.hontas.pl) oraz dużej imprezie zagranicznej w dniach 13-19 sierpnia w Słowenii (http://knk.longboard.si) gdzie mamy zamiar, zebrać spory materiał filmowy z naszych zjazdów.

Nasi team riderzy skupieni są na downhillu (zjeżdżaniu z góry z dużymi prędkościami) oraz freeridzie (również zjazd z góry ale w tym przypadku nie liczy się prędkość tylko poślizgi i ogólna radość z jazdy).

Nasz zespół składa się z 5 riderów i 3 osób współpracujących (ekipa filmowa, kierowca).

Jeżeli chcą być Państwo kojarzeni ze sportem, jakim jest longboarding to serdecznie zapraszam do współpracy i prosimy o kontakt.

Strony internetowe, które warto zobaczyć:

- www.hontas.pl
- https://vimeo.com/user6724809/videos
- http://vimeo.com/user11503217/Videos

 

Kozielec session

Share to FacebookShare to TwitterShare to MySpaceStumble ItShare to RedditShare to Delicious