Traki Randal RII 180 50 stopni

Dostajemy od was wiele zapytań o traki Randal:
Czy są one odpowiednie na początek?
Czy rzeczywiście są takie uniwersalne?
O co chodzi, że można odwrócić ośkę?
Oraz wiele, wiele innych.

Firma Randal jako pierwsza zaczęła produkować traki z odwróconym kingpinem i robi to z powodzeniem od ponad 30 lat.

Model Randal RII 180 to solidny kawałek metalu dostępny w kolorach: srebrny, czarny, różowy oraz od niedawna Japan Red (czerwono-biały). Ostatni z nich powstał po trzęsieniu ziemi w Japonii i z każdego sprzedanego traka w tym kolorze firma przeznacza część zarobku na pomoc w odbudowie kraju.

Jeszcze jakiś rok temu traki te dostępne były z czerwonymi stożkowymi gumkami, teraz są to większe, szersze, szare bushingsy. Zmiana ta znacznie poprawiła specyfikacje skrętu. Traki doskonale nadają się do jazdy po mieście oraz ciasnych skrętów. Wystarczy obrócić ośkę i można je brać na większe wzniesienia.

No właśnie – odwrócić ośkę?
Traki zostały tak zaprojektowane, że w łatwy sposób można zmienić ich specyfikację. Wystarczy odkręcić kingpin i obrócić ośkę (hanger – część traka, na której mocowane są koła) do góry nogami.
Po wykonanym zabiegu zauważymy, że cały trak zrobił się niższy a kąt nachylenia względem baseplate zmienił się z 50 do 43 stopni. Choć zamiast tego radzimy zmienić zestaw gumek na np. Khiro double barrel.

Jedynym mankamentem tych traków, to fakt, że na baseplate mają cos w rodzaju wsporników. Nie ma to wpływu na mocowanie w systemie top, lecz przy dekach dropthrough nieznanych producentów może być problem z mocowaniem. Na szczęście wszystkie renomowane firmy produkujące blaty longboardowe, projektuje dziury na traki tak, aby Randale do nich pasowały.

Rozwiewając wszelkie wątpliwości Randal RII 180 50* doskonale nadają się na pierwsze i nawet kolejne i kolejne traki.
Są naprawdę wytrzymałe i uniwersalne, przez Cruzing, Sliding, Freeride a nawet Downhill.

Firma Randal jest tak pewna tych traków, że daje na nie dożywotnia gwarancję.
Jak jesteś początkującym longboardzistą bez obaw sięgaj po te traki.

Więcej o trakach Randal:

http://www.randal.com/

Share to FacebookShare to TwitterShare to MySpaceStumble ItShare to RedditShare to Delicious