Wrotki z lat młodości wracają!!!


Wrotki czterokołowe takie, jakie każdy z nas pamięta z lat młodości powracają i to ze zdwojoną mocą (www.wroty.pl)
Każdy, kto kiedykolwiek próbował jazdy na wrotkach dobrze wie jakie poczucie wolności odczuwa się przy kolejnych odepchnięciach, kiedy mijają nas piękne widoki i wiatr hula we włosach.
Pierwsze wrotki na czterech kołach miały postać kółek mocowanych do butów w sposób trwały lub doczepianych. Pierwsze konstrukcje tego typu pojawiły się w II połowie XVIII w., początkowo we Francji, Anglii i Belgii. Przez wiele dziesięcioleci były zmieniane i doskonalone, tak by jak najbardziej rozszerzać ich możliwości techniczne.
Od tamtych czasów sama struktura nie bardzo się zmieniła, lecz jakość oferowanego sprzętu poszła daleko do przodu.

Standardowa wrotka składa się z kilku podstawowych elementów.
1. But do wrotek.
Na rynku dostępne są 2 główne rodzaje butów: za i przed kostkę. Wybór zależy od upodobań i zastosowania.
Buty do wrotek wykonywane są zazwyczaj ze skóry lub z materiałów syntetycznych.
2. Płoza
Płoza zwana inaczej szyną przykręcana jest od dołu śrubą i jest to element, który łączy ze sobą buta, traki, hamulec i koła.
Na rynku dostępne są płozy aluminiowe i plastikowe. Zalecamy dobór wrotek z płozami aluminiowymi (ma to ogromny wpływ na jazdę oraz wytrzymałość).
3. Koła
Każda wrotka wyposażona jest w 4 poliuretanowe koła (komplet do pary wrotek to 8 kół), które osadzone są na 8 łożyskach (komplet do pary wrotek to 16 łożysk). Koła do wrotek dobiera się odpowiednio do zastosowania oraz terenu, po którym będzie się jeździło. Najbardziej popularne to koła na miasto oraz wrotkowe koła do RollerDerby.

W specjalistycznych sklepach takich jak www.wroty.pl znaleźć można ogromny wybór modeli oraz osprzętu związanego z tym sportem. Nawet najbardziej wybredne osób znajdą tam coś dla siebie.

BAWCIE SIĘ DOBRZE!!!

Pamiętajcie również, że jeśli macie wątpliwości odnośnie doboru sprzętu lub też nie wiecie co będzie dla was dobre zawsze najlepiej jest zaciągnąć porady w specjalistycznych miejscach lub odwiedzić forum wrotkowe przeznaczone właśnie takiej tematyce.
Specjalistyczne forum wrotkowe znajdziecie tu: http://www.wrotkiforum.pl/

Share to FacebookShare to TwitterShare to MySpaceStumble ItShare to RedditShare to Delicious